Az Eger Cottage-ra kis túlzással rá lehetne fogni, hogy a Bukolyi Családi Pincészet fiókvállalata, ennél azonban többről van szó, hiszen Bukolyi Marcell és Lilla közös vállalkozása gyümölcsborokat, likőröket, párlatokat is forgalmaz. Ami a borokat illeti, Eger Cottage névvel egy fehér és egy vörös került palackba, csavarzárral, figyelemfelkeltő címkével. A két tétellel Bukolyiék deklarált célja, hogy a fiatalos design mögé rejtve könnyebben érthető, de tartalmas borokat juttassanak el a borfogyasztókhoz. Úgy tűnik, mindkét tétel betölti a szerepét: kétezer forint körüli árukkal szélesebb réteg számára elérhetőek, a túlzásokat nélkülözik, jó egyensúlyt mutatnak, mindkettőt jól esik inni akár magában, akár étel mellé. Jobb helyeken valami ilyesmi szintet képviselhetne a ház bora.
Eger Cottage Fehér 2012
Sauvignon blanc, chardonnay és rajnai rizling házasítása, 10%-a újhordóban erjedt. Illata már érett jegyeket is mutat, sült alma, érett fehér húsú gyümölcsök, őszi- és sárgabarack, fűszerek és pici só. A korty arányosan kitöltött, selymes, minimális vajas krémességgel. A savak nem különösebben lendületesek, inkább lágyabbak, így a szerkezet is picit lazább, de a bor nem válik lapossá. Ízében alma, sárgabarack, némi fűszer, a korty végén leheletnyi só, és mandula, közepes hosszúságú fanyar lecsengés. Bujkál már benne némi barna almás, nehezen meghatározható pörköltes jegy, ami nekem azt súgja, hogy elindulhatott lefelé, és még pont jókor bontottam ki. 5p
Eger Cottage Vörös 2012
100% kékfrankos. Illatában különböző erdei gyümölcsök dominálnak, főleg piros bogyósok, cigánymeggy, málna, szamóca, pici szeder, ezt színesít némi fűszer és finom gyógynövényesség. Arányos, remekül iható, mégis tartalmas bor, jó savakkal, érintésnyi tanninnal, szép egyensúllyal. Igazi gyümölcsbomba, ízében sok piros bogyóssal, málnával, szamócával, meggyel, szederrel, pici fűszerrel, kakukkfűvel, oregánóval, minimális földességgel. Nem akar nagynak látszódni, mégis eléggé koncentrált, egyensúlya remek, és kifejezetten finom. Igazi bisztróbor, alacsonyabb hőmérsékletre hűtve is élvezetes inni. 5p+/6p (reálisan nézve talán inkább az előbbi, élvezeti értékre az utóbbi)